Crescent City Soccer
Tuesday Coed
Current Champions: X Crew
Teams & Standings
Team | Games Played | W | L | T | Goals For | Goals Against | Total Points |
---|---|---|---|---|---|---|---|
XCrew | 11 | 6 | 4 | 1 | 56 | 49 | |
Balleotubies | 10 | 9 | 0 | 1 | 54 | 18 | |
Gooners | 11 | 9 | 1 | 1 | 60 | 18 | |
Magnolia | 11 | 4 | 5 | 2 | 30 | 37 | |
Ratchet Trail Mix | 10 | 1 | 7 | 2 | 23 | 49 |
Team | Games Played | W | L | T | Goals For | Goals Against | Total Points |
---|---|---|---|---|---|---|---|
YBNG | 11 | 4 | 3 | 4 | 39 | 33 | |
AC Afters | 11 | 8 | 3 | 0 | 34 | 27 | |
Exotic Frogs | 11 | 2 | 8 | 1 | 34 | 51 | |
Kicking + Screaming | 11 | 4 | 6 | 1 | 29 | 49 | |
FPNola FC | 10 | 1 | 8 | 1 | 27 | 50 | 7 |
Who Dat Workers Party FC | 11 | 3 | 8 | 0 | 32 | 38 |
Team Colors
- Magnolia FC – White
- Ratchet Trail Mix – Grey
- Balotellitubbies – Black
- XCrew –
- FPNola –
- YBNG- Red
- Who Dat Workers Party FC
- Gooners
- Exotic Frogs – Green
- AC Afters
- Kicking and Screaming
Locations:
- Wheatley School – 2300 Dumaine – Treme
- Green School – 2319 Valence – Uptown
Winter 2023/24
December 9th
2:00pm AC Afters 3 v Kicking + Screaming 0
December 12th
6:00pm Gooners 7 v Kicking + Screaming 1
7:00pm AC AFTERS 2 v Magnolia FC 3
8:00pm Balleotubbies 5 v Who Dat Workers Party FC 1
9:00pm XCREW 15 v RATCHET TRAIL MIX 5
10:00pm YBNG 5 vs FPNola 2
Bye Week: Exotic Frogs
6:00pm AC AFTERS 3 v Who Dat Workers Party FC 1
7:00pm Exotic Frogs 2 v Kicking + Screaming 4
8:00pm YBNG 7 v XCrew 8
9:00pm Gooners 4 v Magnolia FC 0
10:00pm RATCHET TRAIL MIX v Balleotubbies
Bye Week: FPNola
December 28th – Make Up Day
7:00pm Green XCREW 2 v Balleotubbies 4
January 2nd
6:00pm Magnolia FC 7 v Who Dat Workers Party FC 6
7:00pm Exotic Frogs 3 v YBNG 7
8:00pm Gooners 5 v XCREW 0
9:00pm FPNola 2 v Ratchet Trail Mix 6
10:00 AQSA
Bye Week: AC AFTERS v Kicking + Screaming (Played Dec 12th)
Bye Week: Balleotubbies
**Please Remember Smoking and Alcohol are not permitted anywhere on the school grounds
January 9th
6:00pm FPNola 6 v Kicking + Screaming 3
7:00pm Magnolia FC 1 v Balleotubbies 2
8:00pm XCREW 5 v Exotic Frogs 3
9:00pm AC AFTERS 3 v RATCHET TRAIL MIX 1
10:00pm YBNG 3 v Who Dat Workers Party FC 1
Bye Week: Gooners
January 16th – Games by request only
6:00pm FPNola 3 v Magnolia FC 3
January 23rd
6:00pm Who Dat Workers Party FC 2 v Kicking + Screaming 4
7:00pm Exotic Frogs 1 v Balleotubbies 10
8:00pm Gooners 7 v RATCHET TRAIL MIX 0
9:00pm XCrew 7 v FPNola 5
10:00pm YBNG 0 v AC AFTERS 3
Bye Week: Magnolia FC
January 30th
6:00pm RATCHET TRAIL MIX 0 vs Who Dat Workers Party FC 5
7:00pm Magnolia FC 3 v Exotic Frogs 1
8:00pm Kicking + Screaming 1 v XCrew 5
9:00pm ACAfters 5 v FPNola 2
10:00pm Balleotubbies* 5 v Gooners 0
Bye Week: YBNG
February 6th
6:00pm AC AFTERS 2 v Who Dat Workers Party FC 1
7:00pm Gooners 8 v Magnolia FC 2
8:00pm RATCHET TRAIL MIX 2 v Balleotubbies 2
9:00pm YBNG 4 v XCREW 4
10:00pm Exotic Frogs 5 v Kicking + Screaming 5
Bye Week: FPNola
February 13th – Make Up Day
February 20th
6:00pm Xcrew 0 v Who Dat Workers Party FC 5
7:00pm FPNola 2 v Balleotubbies 7
8:00pm RATCHET TRAIL MIX 2 v Exotic Frogs 3
9:00pm Gooners 5 v AC AFTERS 0
10:00pm YBNG 1 v Magnolia FC 1
Bye Week: Kicking + Screaming
February 27th
6:00pm Who Dat Workers Party FC 2 v FPNola 1
7:00pm Magnolia FC 3 v XCREW 5
8:00pm Balleotubbies 5 v YBNG 2
9:00pm Kicking + Screaming 5 v RATCHET TRAIL MIX 3
10:00pm Exotic Frogs 3 v Gooners 6
Bye Week: AC AFTERS
March 5th
6:00pm Who Dat Workers Party FC 5 v Exotic Frogs 4
7:00pm XCREW 5 v AC AFTERS 7
8:00pm YBNG 2 v Gooners 2
9:00pm Kicking + Screaming 1 v Balleotubbies 8
10:00pm OPEN
Bye Week: RATCHET TRAIL MIX , FPNola v Magnolia (played 1.18.24)
Do Not ENTER Or EXIT on the St.Ann side of School. Please keep interior gate closed at all times.
March 12th
6:00pm Gooners 9 v Who Dat Workers Party FC 3
7:00pm FPNola 2 v Exotic Frogs 5
8:00pm RATCHET TRAIL MIX 2 v Magnolia FC 5
9:00pm AC AFTERS 1 v Balleotubbies 6
10:00pm Kicking + Screaming 2 v YBNG 6
Bye Week: XCREW
Do Not ENTER Or EXIT on the St.Ann side of School. Please keep St.Ann interior gate closed at all times.
March 19th (make up day)
6:00pm FPNola 2 v Gooners 7
7:00pm AC AFTERS 5 v Exotic Frogs 4
8:00pm RATCHET TRAIL MIX 2 v YBNG 2
9:00pm Kicking + Screaming 3 v Magnolia FC 2
10:00pm Open
Bye Week: Who Dat Workers Party FC
March 26th – Playoffs
6:00pm Semis D1 1 Balleotubbies v 4 Magnolia FC
7:00pm Semis D1 2 Gooners v 3 X Crew
8:00pm Semis D2 1 AC Afters v 4 Who Dat Workers Party FC
9:00pm Semis D2 2 YBNG v 3 Kicking + Screaming
10:00pm Friendly Exotic Frogs v FP Nola
Bye Week: Ratchet Trail Mix
April 2nd
10:00pm Friendly #11 v XCREW
6:00pm Friendly
7:00pm Champs D2
8:00pm Champs D1
9:00pm Friendly
April 9th – New Season
New Season Begins April 9th
Email PJ@CrescentCitySoccer.com to Register a Team