Competitive 2 – Monday

Competitive II – Left Division
Pos   Team Pld W T L GoalsDiff Pts
1 Nola City 11 9 1 1 62:200 28
2 Penarol 11 9 0 2 50:280 27
3 Dunderballs 11 6 2 3 42:230 20
4 Atletic FC 12 3 0 9 34:620 9
5 FC Gravier 11 2 0 9 19:590 6
Competitive II – Right Division
Pos   Team Pld W T L GoalsDiff Pts
1 Sol Glo FC 11 7 2 2 55:300 23
2 Van Damme 11 4 3 4 35:370 15
3 Arab United 11 4 1 6 43:400 13
4 NO Fools 12 4 0 8 36:630 12
5 Green Machine 11 3 1 7 30:440 10
Current Champions : NOLA City

Dunderballs – White              Nola City – Pink
FC Gravier – Orange      Green Machine – Green
Atletic FC – Green           Sol Glo FC – Neon Green
Arab United –  White         No Fools – Blue
Van Damme – Green/Black     Penarol – Yellow/Black

 

__________________________________________________________________
Winter 2018

December 17th
6:00 FC Gravier vs  Nola City – rescheduled
7:00  DUNDERBALLS 3 vs Sol Glo FC 3
8:00 Atletic FC 0 vs Green Machine 6****
9:00 NO Fools 3 vs Van Damme 2
10:00 Penarol vs Arab United -rescheduled

.
December 24th – Off
December 31st – Off

January 7th
6:00 FC Gravier 3 vs Green Machine 2
7:00 Van Damme 1 vs Sol Glo FC 6
8:00 Dunderballs 2 vs Penarol 1
9:00 Atletic FC 0 vs No Fools 9****
10:00 Arab United 1 vs  Nola City 6

January 10th
9:00 FC Gravier 0 vs Nola City 5

January 14th
6:00  Sol Glo FC 6 vs Green Machine 2
7:00 Nola City 4 vs Van Damme 4
8:00 Penarol 6 vs FC Gravier 1
9:00  DUNDERBALLS 2 vs Atletic FC 4
10:00 Arab United 9 vs No Fools 2

 

January 21st
6:00 DUNDERBALLS 4 vs Van Damme 4
7:00 Green Machine 6 vs  NO FOOLS 3
8:00 Sol Glo FC 7 vs Atletic FC 3
9:00 FC Gravier 1 vs  Nola City 7
10:00 Penarol 3 vs Arab United 2

 


January 28th
6:00 Penarol 4 vs Green Machine 1
7:00 Atletic FC 2 vs Van Damme 6
8:00 Nola City 5 vs Sol Glo FC 2
9:00  NO Fools 5 vs FC Gravier 3
10:00 DUNDERBALLS 7 vs Arab United 2


February 4th
6:00 NO FOOLS 1 vs Penarol 7
7:00 Green Machine 1 vs Van Damme 3
8:00  Nola City 8 vs Atletic FC 2
9:00 FC Gravier 0 vs DUNDERBALLS 9
10:00 Arab United 1 vs Sol Glo FC 3

February 7th
10:00 Penarol 4 vs Arab United 7

February 9th
6:00 Athletic FC 6  vs NO Fools 1

February 11th
6:00 Sol Glo FC  7 vs Green Machine 1
7:00  Nola City 2  vs Penarol 3
8:00 FC Gravier 4 vs Van Damme 0
9:00 Dunderballs 6 vs NO Fools 0
10:00 Arab United 1 vs Atletic FC 5

 

February 18th
6:00 Nola City 9 vs NO Fools 3
7:00 FC Gravier 1 vs DUNDERBALLS 2
8:00 Penarol 7 vs Atletic FC 5
9:00 Sol Glo FC 5 vs Van Damme 5
10:00 Arab United 3 vs Green Machine 3

 

February 25th
6:00 Penarol  6 vs FC Gravier 2
7:00 Van Damme 5 vs Atletic FC 2
8:00 NO Fools 2 vs Sol Glo FC 7
9:00  Green Machine 0 vs Nola City 8
10:00 DUNDERBALLS 3 vs Arab United 0

March 4th  – Make up day

March 11th
6:00 Sol Glo FC 6 vs  Atletic FC 3
7:00  Penarol 4 vs Van Damme 2
8:00 Green Machine 4 vs NO Fools 5
9:00 Nola City 5 vs Dunderballs 2
10:00 Arab United 7 vs FC Gravier 2

 

March 18th
6:00 Penarol 4 vs Sol Glo FC 3
7:00  Nola City 3 vs DUNDERBALLS 2
8:00 Atletic FC 2 vs Green Machine 4
9:00 NO FOOLS 2 vs Van Damme 3
10:00 Arab United 10 vs FC Gravier 2


March 25th
6:00 Atletic FC vs NO Fools
7:00 Green Machine vs Van Damme
8:00 FC Gravier vs Sol Glo FC
9:00  Dunderballs vs Penarol
10:00 Arab United v Nola City 

April 1st
6:oo FC Gravier vs Atletic FC
7:00 Dunderballs vs Green Machine
8:00 Nola City   vs Penarol
9:00  NO Fools vs Sol Glo FC
10:00  Van Damme vs Arab United

April 8th- Quarterfinals
6:00
7:00
8:00
9:00
10:00

April 15th
6:00 SemiFinals
7:00 Semi Finals
8:00 Friendly
9:00 Finals
10:00 Friendly